něco o nás

Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček, foto Tomáš Bečička Zkratka T'N'T ukrývá jména Tomáš Ludvíček (zpěv, kytara, mandolína) a Tereza Bečičková (zpěv, perkuse). Jde o vokální duo, které si díky jejich energii pravděpodobně s jinou dvojicí nespletete. Nejraději zpívají gospely a spirituály v malých kostelících nebo autorské i převzaté písně o lásce v malých klubech a kavárnách. Jejich dvojhlas zní buď a capella nebo je doprovázen kytarou či mandolínou.

Milan Tesař v pořadu Slyšte lidé - K čemu nástroje? (9.9.2019, rádio Proglas) „Promyšlený repertoár, strhující přednes.“ To psal už v roce 2005 časopis Folk & country o vokálním duu T’N’T, které tvoří Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček. Dvojice nedávno vydala album Going Home, které sestavila především ze spirituálů a gospelů, ale v repertoáru má i blues, rokenrol, country nebo bluegrass. Ostatně Tereza zpívala v minulosti v Kühnově dětském sboru nebo v Semaforu a Tomáš hrál v několika bluegrassových skupinách. Jejich doménou je výrazný dvojhlas, ale používají i nástroje – na albu je to kytara a perkuse, na koncertech občas také mandolína. Ani na jejich albu však nechybí zpěv a cappella.
červen 2016, Petr Linhart, trinactnatrinact.blog.cz: Zkratka v názvu ovšem nevychází z iniciál koncertního cyklu (jak si kdosi během večera vtipně povšiml), ale ze zkratky pro výbušninu trinitrotoluen a křestních jmen protagonistů dua.
A je to zcela na místě - hlas zpěvačky Terezy Bečičkové totiž opravdu má takovou sílu a výbušnost. Kytarista a zpěvák Tomáš Ludvíček jí skvěle sekunduje a výsledkem byl velký zážitek.
Gospely a spirituály v podání T´N´T se totiž vskutku dotýkají amerických originálů. Při zavřených očích byste snadno mohli podlehnout iluzi, že před Vámi stojí třeba Tina Turner…

něco o nás | pozvánky | náš příběh | naše CD | gospelový workshop | svatební písně | kontakt | titulní strana