něco o nás

Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček, foto Tomáš Bečička Zpočátku šlo o experiment dvou zpěváků, kteří se za doprovodu akustické kytary nebojí putovat napříč žánry - zejména folkem, blues a gospelem s odkazy na pop 60. let, rock'n'roll, rhythm and blues ale i třeba bluegrassovou hudbu.

Společně vystupujeme od července 2003 po pražských klubech - Balbínova poetická hospůdka, Salmovská literární kavárna, Rybanaruby, Podsklepeno či Globe. Od té doby jsme odzpívali řadu koncertů nejen v Praze, ale i v Liberci, Ústí nad Orlicí, Řevnicích, Čáslavi, Desné v Orlických horách, Jiřicích, Želkovicích, Kralupech n. Vlt. nebo v Brně. Třikrát jsme se probojovali z konkursu Zahrady na stejnojmenný festival v Náměšti na Hané (2004, 2005, 2006). Z finále soutěže v roce 2004 jsme si odnesli pomyslnou bramborovou medaili za čtvrté místo. Probojovali jsme se také do finále pražské soutěže Notování pod Vyšehradem v roce 2005. Mimo Zahradu jsme se objevili také na řadě dalších letních festivalů - Folková růže v Jindřichově Hradci, Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantu, Slunovrat v Pardubicích, Setkání na Konopišti. Několikrát jsme se zúčastnili i benefičních vystoupení a nezapomenutelným zážitkem pro nás byl recitál ve věznici v Jiřicích.

V říjnu a prosinci 2003 jsme natočili průřez svého repertoáru na své první demo CD. Od té doby jsme každým rokem zachytili demo verze našich nových skladeb pro potřeby pořadatelů.

V současné době tvoří většinu písní na koncertech skladby, které vznikly buď pro nás nebo s našim autorským přispěním. Doplňuje je řada gospelů, písně irského písničkáře Donovana a občas i přepracované popové melodie zejména z 60. let - mezi nimi i několik duetů o lásce. Projekt autorsky podpořil hudební skladatel Jiří Kadeřábek. Jeho skladby Jak vraný kůň, Motouz a Stíny zařazujeme na většinu vystoupení. Pod skladbami dua T'N'T jsou podepsáni také Milena Jakoubková, Michal Koudelka, Ondřej Vozár, Jindra Škrna, Jan Krůta nebo Karel Vágner.

Kromě občasných výjezdů mimo Prahu, které jsou pro nás vždy překvapením (ať už tím, že na začínající hudební projekt přijde publikum nebo jeho kladnou reakcí), soustřeďujeme svou koncertní aktivitu zákonitě především na pražskou půdu. Přispěli jsme naším hudebním programem k mnoha vernisážím, i díky komornímu charakteru našich vystoupení, pro které se v příznivých akustických podmínkách obejdeme i bez zvukové aparatury. Mnohokrát jsme dojali při svatebních obřadech našemi písněmi o lásce i otrlejší povahy. V současnosti nemáme žádná pravidelné místa pro setkávání s naším publikem, o to je to vždy pestřejší. K pestrosti přispívali i naši zajímaví hosté - naše pozvání už přijali Jiří Suchý, Jan Krůta, Jiří Žáček, Irena Budweiserová, Karel Vágner, Václav Dušek nebo Martha Elefteriadu. V poslední době si zveme hlavně naše hudební přátele, máme už tolik krásných písniček, že spíš než o mluvení, jsou naše pořady o hudbě. Od léta 2006 k doprovodu písniček kromě kytary a perkusí využíváme také mandolíny.

V říjnu 2018 jsme natočili ve studiu ZZ Records 13 spirituálů a gospelů. Celé se to seběhlo nečekaně a vše šlo rychle a spontánně... Přes HITHIT se nám povedlo na jaře 2019 vybrat peníze pro jeho vydání. Děkujeme všem, kteří se zapojili! A pokud máte o CD zájem, informace o něm najdete zde a můžete si ho koupit i na e-shopu.


něco o nás | pozvánky | fotky | ukázky | kontakt | archiv | titulní strana