archiv

Tereza Ženatá a Tomáš Ludvíček, foto Tomáš Bečička
 • Objevili jsme se v roce 2008 i v castingové TV soutěži X Factor, pokud Vám to ušlo, podívejte se zde. Další rozhovory najdete tady a tady

 • Myslíte si, že náš zpěv může fungovat jako druh sebeobrany? :-) Půl minutový sestřih z vernisáže v Černé labuti je součástí 3. dílu seriálu Bojová umění aneb Jednota osobnosti, který běžel dne 12.10.2007 na ČT2. Je k naleznutí v archivu ČT zde, pokud chcete vidět a slyšet jen nás, tak se posuňte na 39. minutu.

 • Mihli jsme se ve zprávách z kultury ve vstupu o Zahradě 2006 - navštivte tento odkaz

 • Tady zpíváme v lednu 2004 na setkání pražského sdružení Logos. Zachyceno v pořadu Cesty víry, kolem 13:30 • CO O NÁS NAPSALI JINDE:

  září 2019, Milan Tesař, hudba.proglas.cz: „Promyšlený repertoár, strhující přednes.“ To psal už v roce 2005 časopis Folk & country o vokálním duu T’N’T, které tvoří Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček. Dvojice nedávno vydala album Going Home, které sestavila především ze spirituálů a gospelů, ale v repertoáru má i blues, rokenrol, country nebo bluegrass. Ostatně Tereza zpívala v minulosti v Kühnově dětském sboru nebo v Semaforu a Tomáš hrál v několika bluegrassových skupinách. Jejich doménou je výrazný dvojhlas, ale používají i nástroje – na albu je to kytara a perkuse, na koncertech občas také mandolína. Ani na jejich albu však nechybí zpěv a cappella.

  červen 2016, Petr Linhart, trinactnatrinact.blog.cz: "Zkratka v názvu ovšem nevychází z iniciál koncertního cyklu (jak si kdosi během večera vtipně povšiml), ale ze zkratky pro výbušninu trinitrotoluen a křestních jmen protagonistů dua.
  A je to zcela na místě - hlas zpěvačky Terezy Bečičkové totiž opravdu má takovou sílu a výbušnost. Kytarista a zpěvák Tomáš Ludvíček jí skvěle sekunduje a výsledkem byl velký zážitek.
  Gospely a spirituály v podání T´N´T se totiž vskutku dotýkají amerických originálů. Při zavřených očích byste snadno mohli podlehnout iluzi, že před Vámi stojí třeba Tina Turner…"


  www.folktime.cz: "Následující smíšené duo TNT z Prahy - Tereza Ženatá a Tomáš Ludvíček, postoupili do Kuřimi poprvé a to z Turnova, předvedli neobyčejný výkon, naznačující i po textové stránce, že se spíše jedná o dvojčlennou kapelu než o klasické písničkáře, nicméně jejich expresívní projev určitě zaujal. Dvě písně zazpívali a capella, dvě s kytarou v rukou mužské části dua."

  www.folkcountry.cz: "Pražské duo Tereza Ženatá a Tomáš Ludvíček spolu vystupuje od roku 2002. Jsou svým repertoárem výjimkou mezi finalisty. Kromě vlastní tvorby si střihnou i nějaký ten gospel, jindy slyšíte zřetelnou country příchuť, rock nebo blues. Nástrojový park sestává z jedné akustické kytary (Tomáš), ale hlasy toho dokáží velice mnoho. Ostatně Tereze studuje šestý rok Ježkárnu a zpívala kde co, od Kühnova dětského sboru až po rockový Terezor. V současnosti vystupuje v Semaforu. Absloventem Ježkárny je i Tomáš se skušenostmi v bluegrassových kapelách (Přísně tajné, Torzo, Forte a další).
  Jsou jedni ze dvou dvojic, které to vzaly hopem a první vystoupení na Zahradě písničkářů v Kuřimi přetavili v postup na Zahradu."

  www.folkcountry.cz: Jiří Moravský Brabec, Písničkáři v Kuřimi, časopis Folk & country 7-8/2004: Prvním velkým překvapením byli velmi energičtí T´N´T (Tereze Ženatá a Tomáš Ludvíček - Praha), kteří se žánrově i repertoárově vymykali z celého pole. Protože postoupili, dočtete se o nich víc v krtčích profilech.

  Něco pro ty, co mají smysl pro humor napsal Jiří Karel Řábek  něco o nás | pozvánky | fotky | ukázky | kontakt | archiv | titulní strana